CZY PRZYSZKOLNE KOŁO TEATRALNE JEST DLA KAŻDEGO?

W czasach obecnych poszukiwane są różnorodne talenty. Dla współczesnych ludzi niezwykle istotne są wszelakiego rodzaju umiejętności, które można kreatywnie wykorzystać. Mogą być one przydatne zarówno w sferze zawodowej jak i rozrywkowej w życiu dorosłym. Wczesne odkrycie wyjątkowych zdolności, umożliwia szlifowanie ich już w młodym wieku. Z tego też względu organizowane są wszechstronne zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest sztuka teatralna. Jest to jedna z najchętniej wybieranych form rozrywki pozaszkolnej. Zwykło by się wydawać, że teatr stracił zainteresowanie publiczności. Jednakże posiada on szerokie grono zwolenników, którzy chętnie spędzają w nim swój wolny czas. Era teatru nie minęła, lecz przechodzi swój oryginalny renesans.

Koło teatralne jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób. Posiada zdolność  jednoczenia, a co więcej – wszyscy stają się w nim równie ważni. Potrafi ono zarówno uczyć jak i bawić. Urozmaicone spektakle są świetną i bardzo kreatywną rozrywką. Do zagrania sztuki wcale nie trzeba być bardzo odważnym. Wiele nieśmiałych osób podczas zajęć nabiera ogromnej pewności siebie. Jest to bardzo ważna umiejętność w życiu dorosłym, którą można z siebie wydobyć poprzez systematyczne ćwiczenia. Regularna wizyta na scenie przed publicznością, pozwala szlifować publiczne wystąpienia i wspomaga walkę ze stresem. Im człowiek młodszy – tym jest bardziej śmiały. Dlatego warto owe cechy zachować na stałe i pielęgnować.

Teatralna forma zajęć dodatkowych jest dostępna o każdej porze roku! Zimowa nuda nie jest straszna żadnemu uczestnikowi zajęć! A co najważniejsze – uczestnictwo wiąże się z poznawaniem nowych ludzi. Na zajęciach można zawierać wartościowe i wieloletnie znajomości. Na zajęcia można przyjść również ze swoim przyjacielem. Drzwi otwarte są dla wszystkich i w każdym wieku! Nie wierzysz? Więc się przekonaj!

COŚ WIĘCEJ NIŻ SAMA SZTUKA..

Teatr poza aktorstwem umożliwia rozwijanie również innych umiejętności, takich jak śpiewanie czy też taniec. Największą zaletą zajęć teatralnych jest brak wyraźnie wytyczonych granic. Jeżeli posiadasz szczególny talent i nie potrafisz go wypromować – teatr pomoże. Aktorstwo można łączyć z poezją, żonglowaniem, gimnastyką artystyczną, malowaniem i wieloma innymi pasjami. Wystarczy jedynie uwierzyć w siebie i dać sobie szansę na sukces. Wspólne zajęcia wiążą się z pracą grupową i uczą organizacji pracy oraz współpracy zespołowej. Cała grupa wspiera się wzajemnie i walczy o wspólny cel. Dodatkowo teatr uczy wrażliwości oraz uczucia przynależności.  Bardzo istotne jest także uczucie jedności i odpowiedzialności za całą grupę. Teatr ściśle związany jest z powiedzeniem ,,jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”. Bez wszystkich aktorów spektakl się nie może odbyć. Dlatego tak ważne jest uczenie odpowiedzialności od najmłodszych lat. Każdy jest ważny i powinien o tym wiedzieć. Uczucie dowartościowania wpływa pozytywnie na samopoczucie każdego uczestnika zajęć i rzutuje pozytywnie na dalszy rozwój.

Nie pozostaje nic innego jak spróbować samemu swoich sił w teatrze! Dołącz do swojej teatralnej „rodziny” już dziś.