Aktualności

27/02/2017

III EDYCJA GIMNAZJALNEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

           27 lutego 2017 zostały ogłoszone oficjalne wyniki III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja Szkoły w Orli w składzie:

Aleksandra Bowtruczuk kl. II G,

Aleksandra Rogoza kl. II G,

Monika Żyrczuk-Żar kl. III G,

zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

          Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku oraz dziękujemy uczennicom za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu. Opiekunem merytorycznym uczennic jest Sławomir Niedźwiecki.

          Eliminacje okręgowe odbędą się między 27 marca a 3 kwietnia br. Reprezentacje Szkół w dziesięciu wirtualnych okręgach będą prowadzić zmagania i rywalizować między sobą w interaktywnej grze menadżerskiej. Podczas kolejnych rund zawodnicy będą prowadzić wirtualne przedsiębiorstwo i podejmować takie decyzje o kierunkach jego rozwoju, aby uzyskać jak najwyższe wyniki w rankingach i nie zbankrutować.

          Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolskie zawody dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się tematyką przedsiębiorczości i ekonomii, organizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji oraz sposobów przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. z 2002 r. nr 13 poz. 125 Dz.U. z 2009r. nr 126 poz. 1041).

          Głównym celem Olimpiady jest zainteresowanie uczniów tematyką ekonomiczną oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych, umożliwiających młodzieży gimnazjalnej korzystanie z szans, jakie tworzy współczesna gospodarka. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz wybrane zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem, a także aktualne wydarzenia gospodarcze.

 

(Lista uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu zmagań olimpijskich znajduje się pod adresem:

http://www.gop.edu.pl/wyniki/GOP03_el-szkolne_wyniki.pdf)