Aktualności

01/09/2016

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Wracamy do szkoły

Wypoczęci, pełni siły i energii wróciliśmy 1.09.2016r. do szkolnych murów, aby poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić oraz nabywać nowe umiejętności. Jak co roku rozpoczęliśmy ten ważny dla nas dzień w kaplicach, wzmacniając się modlitwą. Punktualnie o 9:00 spotkaliśmy się w szkole, by uroczyście zapoczątkować nowy rok szkolny. Pani Maria Tomczuk, dyrektor Zespołu Szkół z d.n.j.b im. Ziemi Orlańskiej w Orli serdecznie powitała przybyłych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Piotr Selwesiuk – Wójt Gminy Orla, ks. prot. Anatol Tokajuk – wikariusz Parafii Prawosławnej w Orli, ks. prot. Jan Stepaniuk-proboszcz Parafii Prawosławnej w Szczytach–Dzięciołowie oraz ks. Paweł Grzeszek – wikariusz Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

Pierwszy września to nie tylko początek roku szkolnego, ale to także ważna data w historii Polski-data wybuchu II wojny światowej, do której nawiązał w swojej wypowiedzi Pan Piotr Selwesiuk. Zaproszeni goście życzyli w swoich okolicznościowych przemówieniach uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym.

Następnie pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas, z którymi uczniowie udali się do sal lekcyjnych Po zapoznaniu się z planem lekcji i luźnych rozmowach z wychowawcami udaliśmy się do domu, aby następnego dnia z zapałem zabrać się do pracy.

 Sandra Bowtruczuk i Izabela Mieczkowska.