06/12/2013

MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

W tym roku święto biblioteki trwało dwa dni – 5 i 6 grudnia. Mikołajkowym obchodom „Dnia Biblioteki„ towarzyszyła wystawa „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą - Moja zakładka do książki”, na której można było obejrzeć prace konkursowe uczniów. Wręczono również nagrody uczniom, których zakładki zostały wyróżnione w konkursie.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli cieszył się kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków i Wydawnictwa IBIS zorganizowany we współpracy z Radą Rodziców. Dzięki współpracy z księgarnią biblioteka otrzymała książki-gratisy.

Na uczniów odwiedzających bibliotekę czekały „słodkie wypożyczenia”. Należało wybrać książkę, spośród tych polecanych do przeczytania przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Biblioteki, prawidłowo odpowiedzieć na wylosowane pytanie i wraz z wypożyczoną książką otrzymywało się słodką niespodziankę. „Słodkie wypożyczenia”, jak co roku cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Naszym celem było zareklamowanie ciekawych książek znajdujących się w bibliotece i zachęcenie do przyjścia do biblioteki również „nie lubiących czytać”.

Uczniowie z klasy VI przygotowali scenkę pt. „Jak to jest z Mikołajem? Przedstawienie odbyło się 6 grudnia w bibliotece. Przed biblioteką zorganizowano kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup nagród w konkursach bibliotecznych.

Organizatorami „Dnia Biblioteki” byli uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki z klas IV-VI i gimnazjum. Dziękuję im serdecznie za pomoc i zaangażowanie. Na kolejne święto biblioteki zapraszam za rok!

Anna Borszczewska