Aktualności

16 maja/2017

FINAŁ WIEDZY O PRAWIE

     Aleksandra Rogoza finalistką etapu centralnego II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie  dla szkół podstawowych i gimnazjów

16 maja 2017 r. w siedzibie naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie odbył się Finał II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Po części oficjalnej i wystąpieniach Patronów Honorowych i gości: Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych, przedstawiciela Naczelnego Sądu Administracyjnego, nastąpiły wystąpienia konkursowe Finalistów przed Komisją i publicznością.

W Konkursie bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Rogoza z kl. II G Gimnazjum w Orli, która udzieliła poprawnych odpowiedziała na pytania, godnie reprezentowała woj. podlaskie i uzyskała tytuł Finalisty. Serdecznie gratulujemy Aleksandrze i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennicy jest mgr Sławomir Niedźwiecki. Tytuł Laureata zdobyła Martyna Świątek z woj. wielkopolskiego.

Kryteria oceny wystąpień przed Komisją i publicznością były następujące:

Treść wypowiedzi:

·      spójne, rzeczowe, logiczne odniesienie się do tematu

·      dynamiczna, żywa narracja bez zbędnych komentarzy i dygresji

·      wypowiedź zrozumiała dla słuchacza

·      prezentacja ciekawa dla słuchacza

·      zawiera wnioski.

Wykonanie:

·      utrzymywanie kontaktu wzrokowego ze słuchaczami

·      autentyczność przekazu

·      budzenie wyobraźni/ uczuć/ umysłu

·      adekwatne do treści używanie ruchów, gestów i mimiki

·      dykcja – wypowiedź wyraźna i staranna.

Przed ogłoszeniem wyników etapu centralnego i wręczeniem nagród uczestnicy Konkursu wzięli udział w spacerze po Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Celem Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie jest wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost  świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży, propagowanie  związków prawa polskiego z prawem Unii Europejskiej.